Obec Valy
ObecValy

VAROVÁNÍ: neznámý pachatel usmrtil v naší obci kočku nebezpečnou střelnou zbraní, proto si střežte své mazlíčky. Policie ČR, kam bylo podáno trestní oznámení, již vede v této věci vyšetřování. OÚ Valy.

Ulice Luční (I. a II. etapa)

NÁZEV PROJEKTU: Ulice Luční (I. a II. etapa)

REGISTRAČNÍ ČÍSLO PROJEKTU: CZ.1.09/2.2.00/81.01315

NOSITEL PROJEKTU: Město Lázně Kynžvart

DOTAČNÍ TITUL: Regionální operační program  NUTS II Severozápad

TERMÍN REALIZACE: 2014 - 2015

ROZPOČTOVANÉ NÁKLADY PROJEKTU: 5 715 179,71 Kč

PŘEDPOKLÁDANÁ DOTACE: 85%

Stručný obsah projektu:

Vybudování chodníku od silnice II/212 šířky 1,50-2,00 m, normové rozšíření komunikace Luční na 5,50 m (v oblouku s dostatečným rozšířením), vybudování míst pro přecházení, vybudování chodníkových přejezdů do postranních ulic.

Projekt navazuje na předchozí úsilí obce systematicky obnovovat a rekonstruovat své území. Žádost o dotaci je podávána zároveň s dalšími projekty. Tyto projekty se vzájemně nepřekrývají, ale řeší tematicky podobné akce. Město je blízkým sousedem Mariánských Lázní, se kterými tvoří známou oblast západočeských lázní. Lázně Kynžvart je město menšího charakteru, ležící v blízkosti silnice I/21 směrem na Cheb. Město je poskytovatelem lázeňských služeb pro děti i dospělé, tzn. do města přijíždí značný počet návštěvníků. Na dobrém provozu lázeňských zařízení jsou závislí obyvatelé města a okolních obcí, kteří jsou ve velkém počtu u lázeňského provozu zaměstnáni. Dopad projektu je nejen na tuzemské návštěvníky - lázeňské hosty, ale především tedy na obyvatele města a i na občany z okolních (sousedních) obcí, jejichž rodiny mají v městě Lázně Kynžvart buďto pracovní příležitosti, nebo rodiny, příbuzné. V současné době je komunikace Luční ve špatném stavu, je třeba komunikaci opravit, rozšířit dle platných norem a vybudovat chodníky, vybudovat místa pro přecházení a vybudovat chodníkové přejezdy do postranních ulic. Ulice Luční je důležitou komunikací obce vedoucí k obytným zónám a k domovu seniorů. Obytná zóna - sídliště je ze šedesátých let minulého století, čemuž odpovídá i kvalita infrastruktury a věková struktura obyvatel. Území bude řešeno bezbariérově.

Cílem projektu je oživení a vyvážený rozvoj města Lázní Kynžvartu prostřednictvím realizace tohoto projektu. Dojde tak k rozvoji a zkvalitnění  infrastruktury a fyzického a kulturního prostředí obce.

Zastupitelstvo obce schválilo podání žádosti o dotaci do Regionálního operačního programu NUTS II Severozápad na podzim roku 2014. Při přípravě projektu probíhaly individuální konzultace členů realizačního týmu, konzultace s partnery projektu a s Úřadem regionální rady. Byla pečlivě připravována a konzultována projektová dokumentace, bylo nutné vyřešit majetkoprávní vztahy tak, aby bylo možno projekt financovat z programu ROP Severozápad. Příprava projektu zahrnovala také rozhodnutí o složení projektového týmu a nalezení vhodných partnerů projektu, se kterými byly uzavřeny partnerské smlouvy.

Žádost o dotaci byla podána dne 25. 9. 2014, realizace projektu trvá do 28. 9. 2015 a bude rozdělena do dvou etap. V I. etapě, která trvá do 30. 4. 2015, bude provedeno kácení stromů, odstranění pařezů, úprava trávníkových ploch, všechny ostatní aktivity projektu budou realizovány v II. etapě do 28. 9. 2015.   Informace o projektu jsou umisťovány také na webové stránky obce: www.laznekynzvart.cz/mestsky-urad/rozvoj-mesta/.

Žádost o dotaci byla Úřadem regionální rady schválena počátkem roku 2015  a v dubnu 2015 byla podepsána Smlouva o poskytnutí dotace. Bylo dokončeno výběrové řízení na realizaci a uzavřena Smlouva o dílo na realizaci, dále proběhlo výběrové řízení na technický dozor investora. Na kontrolních dnech probíhají konzultace k realizaci stavebních prací tak, aby byly v souladu s projektovou dokumentací. Do 20. 5. 2015 bude na Úřad regionální rady předložena první monitorovací zpráva projektu. V průběhu realizace I. etapy projektu proběhla schůzka s partnery projektu, na které byl konzultován průběh realizace projektu, partneři byli informováni o všech aktivitách během I. etapy.

Průběžná kontrola realizace bude pokračovat, aby byly zajištěny všechny aktivity projektu a splněny všechny indikátory.

Partneři projektu:

Obec Dolní Žandov

Obec Drmoul

Obec Stará Voda

Obec Valy

Obec Velká Hleďsebe

Tisková zpráva v době udržitelnosti ze dne 21. 10. 2020 ke stažení zde.

Tisková zpráva v době udržitelnosti ze dne 21. 10. 2019 ke stažení zde.

Tisková zpráva v době udržitelnosti ze dne 14. 9. 2018 ke stažení zde.

Tisková zpráva v době udržitelnosti ze dne 4. 9. 2017 ke stažení zde.

Tisková zprávav době udržitelnosti ze dne 15. 11. 2016 ke stažení zde.

Tisková zpráva ze dne 29. 1. 2016 ke stažení zde.

Tisková zpráva ze dne 30. 6. 2015 ke stažení zde.

Pozvánka k přednášce o životním prostředí zde.

Více zde: https://www.marianskolazensko.org/products/nazev-projektu-ulice-lucni-i-a-ii-etapa/?utm_source=copy&utm_medium=paste&utm_campaign=copypaste&utm_content=http%3A%2F%2Fwww.marianskolazensko.org%2Fproducts%2Fnazev-projektu-ulice-lucni-i-a-ii-etapa%2F

Náš mapový portál

Co můžu po vstupu do aplikace dělat?

• zobrazit katastrální mapu, ortofotomapu nebo územní plán
  • zobrazit výpis parcely v Nahlížení ČÚZK
  • vyhledat budovy podle poštovní adresy
  • zobrazit informace o památkách